Вступ
Демократизація українського суспільства за роки незалежності зумовила докорінні зміни в розбудові національної системи освіти. Перед освітою, як перед пріоритетною сферою державної політики, постало серйозне завдання: навчати підростаюче покоління згідно з національними традиціями та відповідно до європейських стандартів.
Для успішної реалізації цього завдання управлінські структури і вся педагогічна громадськість виробили стратегічні напрями освітянських реформ, що передбачають підвищення якості освітніх послуг, забезпечення рівного доступу всіх громадян до якісної освіти, створення варіативних моделей загальноосвітніх навчальних закладів, залучення громадськості до управління освітніми процесами, створення незалежної системи моніторингу якості освіти, підвищення соціального статусу вчителя.
Ці та інші потреби модернізації вітчизняної системи освіти були законодавчо закріплені в основних положеннях Національної доктрини розвитку освіти, Програмі діяльності Кабінету Міністрів України, Указі Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні».
Міська влада відреагувала на поставлені завдання рішеннями, які вже сьогодні сприяють суттєвому поліпшенню стану справ в освітній галузі міста, зокрема:
- - рішення Київської міської ради від 19.12.2006 № 289/346 «Про затвердження Програми «Освіта столиці. 2006-2010 рр.»;
- - рішення Київської міської ради від 28.12.2006 № 544/601 «Про створення комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Центр моніторингу столичної освіти»;
- - рішення Київської міської ради від 14.06.2007 № 901/1562 «Про виплату премії працівникам галузі «Освіта» в розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати) до свята Дня працівника освіти»;
- - рішення Київської міської державної адміністрації від 30.11.2006
№ 436/623 «Про створення Громадської ради з питань освіти і науки при Київському міському голові»;
- - рішення Київської міської державної адміністрації від 26.06.2007 № 1032/1693 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам навчальних закладів м. Києва».
Перспективи розвитку київського освітнього простору на найближчі роки визначила Програма «Освіта столиці. 2006-2010 рр.». Мета Програми - створити умови для розвитку доступної та якісної системи столичної освіти відповідно до вимог суспільства, що динамічно розвивається, запитів особистості та потреб держави з найповнішим використанням можливостей мегаполісу. Програма ґрунтується на принципах духовного розвитку особистості, здорового способу життя, партнерства, незалежного оцінювання. Вона повинна забезпечити реалізацію державної політики в галузі, розробити та реалізувати науково-методичні, управлінські основи й організаційні заходи щодо розвитку столичної освіти з урахуванням соціально-економічного, культуротворчого та педагогічного потенціалу міста.
Першочергові завдання Програми: визначення стратегічних пріоритетів розвитку освіти столичного регіону, започаткування організаційних шляхів її реалізації, обґрунтування ресурсних потреб. Вона скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства та держави на засадах європейських вимірів якості освіти. Програма "Освіта столиці. 2006-2010 роки" покликана суттєво змінити київський освітній простір.
2006-2007 навчальний рік став першим роком реалізації Програми "Освіта столиці. 2006-2010 роки". Цей звіт містить інформацію щодо динаміки основних показників реалізації Програми за напрямами, відображеними в її проектах.
3. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
5.1. Мережа загальноосвітніх навчальних закладів
5.5. Моніторингові дослідження якості освіти
5.7. Міська комплексна програма «Турбота»
7. ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА І ВИХОВАННЯ






