Нехтувати навігацією .

Про порядок прийому дітей до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва


ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

НАКАЗ

Від “23” лютого 2009 р                        м. Київ                                   № 36


Про порядок прийому дітей до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва


На виконання Закону України "Про загальну середню освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 "Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку", Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 № 389, зареєстрованої Міністерством юстиції України 04.07.2003 № 547/7868, наказу Міністерства освіти і науки України  від 07.04.2005 № 204 "Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів", наказу Головного управління освіти від 03.05.2007 № 140 "Про попередження порушень при надходженні позабюджетних коштів до навчальних закладів міста Києва"

НАКАЗУЮ:

1.     Начальникам управлінь освіти виконавчих органів районних у місті Києві рад (районних у місті Києві державних адміністрацій), директорам загальноосвітніх навчальних закладів міста усіх типів:

1.1 Забезпечити з 1 квітня організований прийом дітей до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів.  

1.2. Категорично заборонити збирати кошти з батьків учнів, діти яких вступають до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів.

1.3. Не допускати збирання додаткових даних про дитину та її батьків або осіб, які їх замінюють, зокрема, довідок з місця роботи, проживання, про заробітну плату, будь-яких даних, що свідчать про розвиток дитини та її готовність до навчання в школі.

1.4.  Довести до відома педагогічних колективів, батьків порядок прийому дітей до 1 класу, розмістивши його на інформаційному стенді закладу.

1.5.  Провести у кожному загальноосвітньому навчальному закладі збори (конференції) для батьків майбутніх першокласників.

1.6.  Здійснювати постійний контроль за прийомом дітей до 1 класів загальноосвітніх навчальних закладів району та щомісяця до 15 числа (починаючи з травня) інформувати Головне управління освіти і науки про кількість дітей, батьки яких подали документи для вступу до 1 класів, у розрізі загальноосвітніх навчальних закладів.

1.7.    Директорам середніх загальноосвітніх шкіл, шкіл-дитячих садків: 

1.7.1.  Категорично заборонити при прийомі до 1 класу перевірку знань  дитини щодо засвоєння навчально-виховної програми дошкільного навчального закладу та вміння читати, писати, рахувати.

1.7.2. Здійснювати прийом дітей до 1 класу загальноосвітнього навчального закладу (крім спеціалізованого) на безконкурсній основі, забезпечивши першочерговий прийом дітей, які постійно проживають на закріпленій за навчальним закладом території обслуговування.

1.8.  Директорам спеціалізованих шкіл, шкіл-дитячих садків та гімназій, ліцеїв, які у своєму складі мають спеціалізовані класи більш ранніх ступенів навчання:

1.8.1. Розробити та затвердити (за погодженням районного управління освіти) конкурсні завдання для проведення співбесіди з  дітьми, які вступають до 1-го класу.

1.8.2.  Довести до відома батьків не пізніше, ніж за місяць до початку конкурсного приймання до 1 класу, перелік завдань, за якими буде проводитись співбесіда з дитиною.

1.8.3. Організувати з 1 квітня роботу шкільних психолого-педагогічних комісій. Чисельність комісій не повинна перевищувати трьох осіб, включаючи  практичного психолога.

1.8.4. Проводити співбесіду з дитиною, яка вступає до 1-го класу, лише в присутності батьків або осіб, які їх замінюють. Тривалість співбесіди не повинна перевищувати 30 хвилин.

1.8.5. Оголошувати батькам результати співбесіди у день її проведення.

2.      Київському міському педагогічному університету ім.Б.Д.Грінченка (Огнев’юк В.О.) :

2.1.     Розробити та надати до 02.03.2009 вчителям методичні рекомендації щодо психолого-педагогічної просвіти батьків першокласників та організації навчально-виховного процесу у першому класі.

2.2.     Надати до 02.03.2009 психолого-педагогічним комісіям діагностичні завдання для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу.

3.      Відділу інформаційного забезпечення та міжнародного співробітництва (Баглай Ю.Г.) з метою інформування громадськості розмістити цей наказ на сайті Головного управління освіти і науки.

Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника Руденко Г.В., начальників управлінь освіти виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій).

Начальник                                                                        Л. Гриневич