Нехтувати навігацією .

Про попередження порушень педагогічної етики та прав дитини у навчальних закладах м. Києва


ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

НАКАЗ

Від “04” лютого 2009 р                        м. Київ                                   № 31


Про попередження порушень педагогічної етики та прав дитини у навчальних закладах м. Києва


Відповідно до ст. 22, 38 Закону України “Про загальну середню освіту”, п. 46, 59 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 №946, наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2003 № 535 “Про недопущення порушень норм суспільної поведінки у навчальних закладах” та лист Міністерства освіти і науки України від 20.11.2008 № 1/9-759 з метою попередження порушень прав неповнолітніх та вчительської етики у навчальних закладах:

НАКАЗУЮ:

1 Начальникам управлінь освіти виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій):

1.1 Провести до 16.03.2009 наради з директорами навчальних закладів з питань персональної відповідальності педагогічних працівників по дотриманню педагогічної етики та захисту прав неповнолітніх.

1.2 Надати до 20.03.2009 до Головного управління освіти і науки графіки проведення педагогічних рад у підпорядкованих закладах освіти із зазначеного у п. 1.1. цього наказу питання.

2 Київському міському педагогічному університету ім. Б.Д. Грінченка (Огнев‘юк В.О.):

2.1. Розробити до 20.03.2009 тематику та методичні рекомендації щодо проведення інтерактивних форм роботи для педагогів, батьків та учнів.

2.2. Включити до 16.03.2009 до плану курсової підготовки педагогічних працівників питання профілактики професійного вигорання та створення позитивного психоемоційного учнівського середовища.

2.3. Запровадити з березня 2009 року для психологів навчальних закладів тренінги з профілактики конфліктних ситуацій та покращення комунікативної компетентності педагогів.

3. Директорам районних науково-методичних центрів:

3.1. Провести до 20.03.2009 навчальний семінар зі шкільними психологами з питань поліпшення взаємодії педагогів та батьків щодо виховання дітей.

3.2. Узагальнювати та поширювати кращий досвід роботи шкільного психолога по створенню належного мікроклімату у дитячому колективі та індивідуальній роботі з батьками і педагогами.

4. Директорам навчальних закладів:

4.1. Посилити адміністративний контроль за дотриманням педагогічної етики, недопущенням фізичного насильства, нетактовного ставлення та байдужості до проблем дітей під час навчально-виховного процесу.

4.2. Вимагати від педагогічних працівників враховувати у своїй роботі рекомендації та характеристики психологів, які стосуються як дитячого колективу, так і окремо взятої дитини.

4.3. Запровадити на постійній основі проведення учнівських та батьківських лекторіїв щодо особливостей психофізичних характеристик дітей різного віку.

5. Відділу інформаційного забезпечення та міжнародного співробітництва (Баглай Ю.Г.) до 02.03.2009 розмістити на сайті Головного управління освіти і науки номер «телефону довіри» для звернень громадян.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників начальника Головного управління освіти і науки згідно посадових обов‘язків, начальників управлінь освіти виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій) та директорів закладів освіти.

Начальник                                                                        Л. Гриневич