Нехтувати навігацією .

Про порядок закінчення 2008/2009 навчального року та проведення державної підсумкової атестації в ЗНЗ м.Києва


ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

НАКАЗ

Від “02” лютого 2009 р                        м. Київ                                   № 18


Про порядок закінчення 2008/2009 навчального року та проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва


Керуючись Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008 № 94, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.02.2008 № 151/14842, Інструкцією про переведення та випуск учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти, наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2008 № 848 «Про зміни в організації навчального процесу у 2008/2009 навчальному році для випускників 11-х (12-х) класів загальноосвітніх навчальних закладів», інструктивно-методичними листами Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 № 1/9-61 “Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів”, від 26.12.2008 № 1/9-844 «Щодо організації у травні 2009 року індивідуально-групової форми навчання для учнів 11-х (12-х) класів загальноосвітніх навчальних закладів та документального її оформлення», від 30.01.2009 № 1/9-73 “Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2008/2009 навчальному році”,

НАКАЗУЮ:

1.    Начальникам управлінь освіти виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у місті Києві державних адміністрацій), директорам загальноосвітніх навчальних закладів:


1.1.Узяти до уваги, що структура і тривалість поточного навчального року визначена наказом Головного управління освіти і науки від 20.02.2008 № 64 «Про структуру 2008/2009 навчального року та робочі навчальні плани в загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва».


1.2.Забезпечити виконання навчальних програм та здійснити відповідні перевірки, про що інформувати Головне управління освіти і науки до 22 травня 2009 року.


1.3.Провести свято «Останній дзвоник» 29 травня 2009 року.


1.4.Здійснити підготовчу й організаційну роботу та провести навчальні екскурсії й практику учнів:

-         з 26 по 29 травня (4 дні) – для учнів 1-4-х класів (не більше 3-х академічних годин на день);

-         з 1 червня по 12 червня (10 днів) – для учнів 5-6-х класів по 3 академічні години, 7-8-х класів - по 4 академічні години, 10-х класів – по 5 годин на день.


1.5.Забезпечити дотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють діяльність загальноосвітніх навчальних закладів, при здійсненні тематичного, семестрового і річного оцінювання навчальних досягнень учнів.


1.6.Провести державну підсумкову атестацію учнів 4-х класів у відповідності до вимог інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 30.01.2009 № 1/9-73 “Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2008/2009 навчальному році”.


1.7.Провести державну підсумкову атестацію учнів 9 класів з 3 по 20 червня,  11(12)-х класів з 6 по 22 червня 2009 року, зокрема:


у 9-х класах з 5 предметів:

-         українська мова (диктант)                -        3 червня;

-         математика (алгебра – письмово)      -        9 червня;

-         географія

-         біологія                                                   -        у терміни, визначені

навчальним закладом;

-      іноземної мови або іншого

гуманітарного предмета

за вибором навчального закладу           -        у терміни, визначені

навчальним закладом;

у 11(12)-х класах з 5 предметів:

-         українська мова та література (переказ з

творчим завданням)                                 -        9 червня;

-         історія України

(обов‘язково для випускників класів

філологічного, суспільно-гуманітарного,

художньо-естетичного, спортивного


-    математика (обов‘язковий для учнів

універсального, природничо-математичного

напрямів, економічного, інформаційно-

технологічного профілів, класів з

поглибленим вивченням математики,

у яких час, відведений на вивчення

математики, становить не менше

4 годин на тиждень)                             -        12 червня;


-    три предмети за вибором учнів                  -        у терміни, визначені

                                                                           навчальним закладом


1.8. Провести для випускників, які почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, державну підсумкову атестацію з мови навчання:

-         у 9-х класах (диктант)  -                  4 червня;

-         у 11(12)-х класах (переказ

з творчим завданням)   -                  10 червня.


1.9.Зарахувати випускникам загальноосвітніх навчальних закладів, які мають міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту (Kleines Deutches Sprachdiplom (KDS) – німецька мова; DELF/DALF – французька мова; IELTS. TOEFL – англійська мова; D.E.L.E. – іспанська мова) як державну підсумкову атестацію із зазначених вище предметів, виставивши у додаток до атестата про повну загальну середню освіту річну та атестаційну оцінки 12 балів.


        Провести державну підсумкову атестацію учнів (екстернів), які через хворобу не змогли її пройти в терміни, визначені п. 1.7. цього наказу (за умови подання медичної довідки), у всіх загальноосвітніх навчальних закладах міста:


у 9-х  класах:

-      математика (алгебра - письмово)      -        16.06.09, 23.06.09;

-      українська мова (диктант)                         -        15.06.09, 22.06.09;

-      російська мова (диктант)                           -        15.06.09,  22.06.09;

-      географія

-      біологія

-      іноземна мова чи інший гуманітарний

предмет                                                  -        у терміни, визначені

навчальним закладом;

у 11(12)-х класах:

-      українська мова та література (переказ з

творчим завданням)                                 -        19.06.09, 26.06.09;

-      російська мова (переказ з

творчим завданням)                                 -        19.06.09, 26.06.09;


-      математика                                             -        23.06.09,  30.06.09;


-      історія України                                -        у терміни, визначені

                                                             навчальним закладом;

три предмети за вибором учнів                  -        у терміни, визначені

навчальним закладом;


        Подати до Головного управління освіти і науки інформацію про учнів, які захворіли під час проведення державної підсумкової атестації, та не пізніше, ніж за 5 днів здійснити замовлення на забезпечення письмовими завданнями до проведення державної атестації, зазначеної у п. 1.10 цього наказу.


2.    Управлінню розвитку загальної середньої освіти Головного управління освіти і науки (Руденко Г.В.), Київському міському педагогічному університету ім. Б.Д. Грінченка (Огнев‘юк В.О., Войцехівський М.Ф.) до 29 травня 2009 року:


2.1. Вжити заходів щодо тиражування в необхідній кількості та належного зберігання матеріалів і письмових завдань для державної підсумкової атестації, своєчасного забезпечення ними загальноосвітніх навчальних закладів.


2.2. Підготувати за посібниками, затвердженими Міністерством освіти і науки України, тексти письмових завдань для проведення державної підсумкової атестації згідно з п. 1.8. (російська мова: диктант - 9 клас, переказ з творчим завданням - 11(12) клас) та п. 1.10.


3.    Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника Головного управління освіти і науки Руденко Г.В. та ректора Київського міського педагогічного університету ім. Б. Д. Грінченка Огнев‘юка В.О.

Начальник                                                                        Л. Гриневич