З 4 по 13 вересня 2007 року у Міжнародному дитячому центрі "Артек" відбувся VII Міжнародний навчально-оздоровчий збір лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва.
Протягом десяти днів 345 лідерів учнівського самоврядування навчальних закладів міста Києва та 10 представників учнівського самоврядування м. Москви - лідери учнівських рад, парламентів, комітетів, сенатів, клубів, та інших структур учнівського самоврядування - працювали, спілкувалися, знайомилися, відкривали для себе нових друзів, а ще - показали себе як амбітні молоді журналісти, політологи, спортсмени. Вони стали учасниками і Першого Всеукраїнського тематичного навчально-оздоровчого збору лідерів учнівського самоврядування, що проходив за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Навчально-оздоровчий збір лідерів м. Києва відбувався за підтримки Київської міської державної адміністрації. Під час урочистостей з нагоди від’їзду старшокласників до Міжнародного дитячого центру «Артек» до лідерів звернулися заступник голови Київської міської державної адміністрації Віталій Станіславович Журавський, начальник Головного управління освіти і науки м. Києва Гриневич Лілія Михайлівна з побажаннями захоплюючих вражень, цікавих зустрічей, втілення у життя найкращих молодіжних ініціатив та проектів. А в день повернення, заряджені артеківським духом школярі, співали пісні про «Артек», про дружбу, про самоврядування та дякували Київській міській владі за подаровану казку.
Загальне керівництво підготовкою і проведенням VІІ Міжнародного навчально-оздоровчого збору здійснювало Головне управління освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). Безпосередню організаційну і методичну підтримку забезпечували Київський Палац дітей та юнацтва, управління освіти районних у місті Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), позашкільні навчальні заклади міста, Київська міська і районні ради старшокласників.
Креативні презентації, проведення Малих олімпійських ігор, подорожі Південним берегом Криму, зустріч Нептуна, випуск газет - «блискавок», обмін досвідом, проведення тренінгів, майстер-класів, ділових ігор лідерського зросту для керівників та старшокласників – все це виконано програмою збору.
Вдруге до київських старшокласників приєдналися представники учнівського самоврядування з усіх областей України. Уже в перший день на урочистій церемонії відкриття збору та презентації делегацій м. Києва, яку старанно готувала рада старшокласників Деснянського району, всі помітили високий творчий потенціал лідерів, їхню інтелегентність, гостинність, щирість, демократичність. Та атмосфера, яка склалася в день відкриття збору, та емоції, якими зарядили районні ради старшокласників всіх гостей, стали добрим початком реалізації всіх запланованих справ, ідей та задумів.
Найцікавішими заходам збору була Гонка за лідером, яку традиційно і незмінно проводить рада старшокласників Оболонського району. Незабутні враження залишив вечір «Наш дім – Земля, й вона єднає нас!», під час якого лідерами Ради старшокласників Печерського району була проведена акція „Ліхтарики надії” та вечір „Україна – Росія: міст дружби”, який підготували Дарницька рада старшокласників „Стріла” та делегація із м. Москви.
Враженнями про кожен день перебування у Міжнародному дитячому центрі «Артек» ділились всі делегації збору щодня на сторінках районних газет-блискавок, а три спільні газети «Артекушка» за загальною редакцією Прес-центру збору, роботою якого керувала рада старшокласників Солом’янського району, лідери презентували Міністерству освіти і науки України.
Завершальним етапом збору було підведення підсумків проекту «Рейтинг», традиційно 10 представників районних рад самоврядування отримали «Жовту майку «Лідера збору-2007». Під час святкового закриття VІІ Міжнародного та ІІ Всеукраїнського навчально-оздоровчого зборів, за яке відповідала рада старшокласників Святошинського району, делегації були нагороджені дипломами Головного управління освіти і науки м. Києва за активну участь у роботі збору.
Цьогорічний збір у МДЦ «Артек» став справжньою організаційною і методичною знахідкою не тільки для лідерів учнівського самоврядування, а й для керівників делегацій, школою управлінської майстерності для учнівських активів навчальних закладів та заступників начальників управлінь освіти з виховної роботи, учасників виїзного семінару, що проходив у рамках VII Міжнародного навчально-оздоровчого збору лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва.







