Нехтувати навігацією .

Святошинські школярі у Манчестері

 З англійського Манчестеру повернулась група юних лідерів спеціалізованої школи № 197 ім. Дмитра Луценка, які перебували у друзів з партнерської школи Salford City Academy в рамках спільної участі у Міжнародному проекті "Dreams+Teams". Метою візиту було продовження започаткованого декілька років тому обміну набутим досвідом у проведенні  спортивних фестивалів, планування подальшої  співпраці та ознайомлення з культурою країни, на теренах якої народився вищезгаданий проект.

Неповних п’ять діб перебування у Англії, після теплої зустрічі  з господарями у аеропорту і привітними сім'ями, у яких проживали святошинці, пролетіли як одна щаслива мить. Наступний, а, власне, перший день перебування у Манчестері розпочався від екскурсії по академії, яку провела директор пані Елізабет Хеддок, та відвідин українською делегацією декількох уроків.  Згодом почалось, власне, те, задля чого було здійснено переліт Київ-Манчестер – підготовка до фестивалю. Було ще і ще раз обговорено всі робочі питання. Святошинська команда поділилась на 4 групи, кожна з яких займалася своєю справою: розробкою спортивних завдань, детальним плануванням, забезпеченням призами та спортивним інвентарем, музичним оформленням та запрошенням гостей тощо. Після теоретичної підготовки до фестивалю, наші лідери, спільно з дітьми зі Salford City Academy, вирішили перевірити все, зокрема, конкурси, які підготували, на практичних заняттях-репетиціях. Після завершення підготовки до фестивалю для української команди було організовано детальне ознайомлення зі стадіоном Old Trafford, де мав відбутися фестиваль.

 

І ось він наступив – День Фестивалю. Спільно з англійськими партнерами святошинці, як могли, прикрашали стадіон, розкладали спортивні та інші знаряддя на заздалегідь визначених майданчиках, чекали дітей, що були запрошені з інших шкіл. Що вже говорити про саме свято – команди на кожному етапі змагань завзято доводили своє право на першість. Годі й згадувати хрестоматійну чопорність жителів Альбіону - був шквал емоцій, переживань, сміху, аплодисментів, вигуків. Перемогла, як завжди, дружба, і 56 юних мешканців Манчестера з радістю приймали з рук святошинців пам'ятні призи та медалі з України. На віддяку ввечері для української команди були замовлені доріжки у боулінг-клубі та можливість практичного знайомства з  різними атракціонами і віртуальними іграми.

 

І це ще не все. Наступного ранку українських школярів, після 5-годинної демонстрації лагідних англійських краєвидів через лискучі вікна автобуса, зустрічав омріяний Лондон, велич Біг-Вена, сувора готична краса Вестмінстерського Абатства, Trafalgar Square з колоною адмірала Нельсона,  розкіш королівської резиденції – Букінгемського палацу зі знаменитою зміною караулу гвардійців у височенних ведмежих шапках. На жаль, не вистачило часу, щоб відвідати інші найвідоміші історичні місця древньої столиці, а, проте, її грандіозність відкрилась киянам з "London Eye» («Лондонського Ока») - найбільшого у світі оглядового колеса на березі тихоплинної Темзи.

 

Що принесла ця поїздка? Радість пізнання, відчуття загальнолюдської спільноти, мрії про подальші зустрічі та залучення до проекту "Dreams+Teams" нових шкільних колективів. А ще глибоку вдячність за сприяння у реалізації цього візиту Британській Раді в Україні та щирому другові святошинських дітей, Народному депутат України Володимиру Дмитровичу Бондаренку.

 

Інформація Святошинського РУО

Бєлінський О.В.

274-07-06